Informacje prawne o prowadzonej działalności gospodarczej.

PPHU Wiesław Ogrodowczyk
ul. Siółki 26,06-150 Świercze
Tel. 667 - 703 - 800
email: w.ogrodowczyk@onet.eu
email: wieslawogrodowczyk@gmail.com
NIP 568-119-60-46
REGON 130793824


Skup złomu i metali kolorowych









Przedsiębiorstwo Wiesław Ogrodowczyk, na podstawie zezwoleń wydanych przez Starostę Płońskiego uprawniających do skupu, transportu i sprzedaży złomu, metali kolorowych na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej prowadzi Skup Złomu w Nowym Mieście ul. Ciechanowska 83, 09-120 Nowe Miasto. 

Skup surowców opiera się o jasne i przejrzyste przepisy z poszanowaniem standardów dotyczących ochrony środowiska, opierając się na karcie kodów odpadów według, których prowadzony jest skup.

Prowadzimy skup surowców wymienionych poniżej:

Stal

stop żelaza z węglem, plastycznie obrobiony i obrabialny cieplnie, o zawartości węgla nieprzekraczającej 2,10%, co odpowiada granicznej rozpuszczalności węgla w żelazie (dla stali stopowych zawartość węgla może być dużo wyższa). Według obecnie obowiązującej normy stal definiuje się jako materiał zawierający (masowo) więcej żelaza niż jakiegokolwiek innego pierwiastka, o zawartości węgla w zasadzie mniejszej niż 2% i zawierający inne pierwiastki. Ograniczona liczba stali chromowych może zawierać więcej niż 2% C, lecz 2% jest ogólnie przyjętą wartością odróżniającą stal od żeliwa. 



w tym  skupujemy stal - blacha i stal - kwasowa

Żeliwo
wysokowęglowy stop żelaza z węglem, zazwyczaj także z krzemem, manganem, fosforem, siarką i innymi składnikami. Zawiera od 2,11 do 4,3% węgla w postaci cementytu lub grafitu. Według obowiązującej normy żeliwo definiuje się jako tworzywo, którego głównym składnikiem jest żelazo i w którym zawartość węgla przekracza 2% (obecność dużych zawartości składników węglikotwórczych może zmienić podaną zawartość węgla)
MIEDŹ
(Cu, łac. cuprum) – pierwiastek chemiczny, z grupy metali przejściowych układu okresowego. Miedź ma gęstość 8,96 g/cm³ i temperaturę topnienia 1084,45 °C. Po wytopie   i oczyszczeniu jest miękkim metalem o bardzo dobrym przewodnictwie cieplnym i elektrycznym. Czysta miedź zawiera 0,01-1,0% zanieczyszczeń, zależnie od rodzaju wytwarzania, przetwarzania i oczyszczania. Za zanieczyszczenia uważa się takie pierwiastki jak: Bi, Pb, Sb, As, Fe, Ni, Sn, Zn oraz S. Jest dość odporna chemicznie, zalicza się do metali półszlachetnych. 



RECYKLING MIEDZI

Miedź, tak jak aluminium jest w 100% recyklingowana bez jakiejkolwiek straty jakości. W objętości, miedź jest trzecim po żelazie i aluminium najczęściej odzyskiwanym metalem. Szacuje się, że w użyciu jest 80% kiedykolwiek wydobytej miedzi. Recykling w latach 2002-2008 dostarczał około 35% zużywanej miedzi. Ze względu na charakter surowca przewiduje się, że w ciągu następnych lat udział recyklingu w ogólnej produkcji miedzi będzie rósł.
Proces odzyskiwania miedzi przebiega w ten sam sposób, jak w procesie jej otrzymywania, z wyjątkiem tego, że wymaga mniejszej ilości etapów. Wysokiej czystości złom jest topiony w piecu, a następnie redukowany i wylewany w postaci kęsów i sztabek; niskiej czystości złom jest poddawany elektrorafinacji w kąpieli kwasu siarkowego.
 
Miedź Milberry - złom po kablowy o średnicy powyżej 1 mm wolny od podbiału, lutowania, izolacji oraz lakierów. W tym rodzaju miedzi nie mogą występować jakiekolwiek zanieczyszczenia w postaci żelaza czy innych metali. Nie może być również śladów olejów i smarów.




Miedź millbera jest najlepszą jakościowo miedzią, występuje zazwyczaj w formie drutów o grubości 1-2mm lub większych, stosowana najczęściej w przemyśle elektronicznym do produkcji okablowania. Jest jasna, świecąca, czysta, bez skazy.

Kupujemy także inne rodzaje miedzi - cena uzależniona również od jakości i ilości zanieczyszczenia. 
Mosiądz
 stop miedzi i cynku, zawierający do 40% cynku. Może zawierać dodatki innych metali, takich jak ołów, aluminium, cyna, mangan, żelazo, chrom oraz krzem. Topi się w temp. poniżej 1000 °C (zależnie od gatunku). Powyżej temperatury 907 °C główny składnik stopowy mosiądzu tj. cynk zaczyna parować powodując tworzenie się zgaru.
Mosiądz ma kolor pomarańczowożółty, przy mniejszych zawartościach cynku zbliżający się do naturalnego koloru miedzi. Stop ten jest odporny na korozję, ciągliwy, łatwy do obróbki plastycznej. Posiada dobre właściwości odlewnicze. W niektórych zastosowaniach jego wadą jest stosunkowo duża gęstość (8,4–8,7 g/cm³).


 w tym także mosiądz chłodnice (cena uzależniona od jakości)
Aluminium
Aluminium – glin o czystości technicznej, zawierający różne ilości zanieczyszczeń, zależnie od metody otrzymywania. W wyniku rafinacji elektrolitycznej otrzymuje się aluminium zawierające 99,95–99,955% Al. Aluminium hutnicze, otrzymywane przez elektrolizę tlenku glinu w stopionym kriolicie, zawiera 99,0–99,8% Al. Aluminium głównie pozyskuje się z boksytu. Urobek z kopalni trafia do zakładu wzbogacania, w którym boksyt przetwarza się w tlenek glinu. Pierwszymi operacjami są:
rozdrobnienie rudy do konsystencji piasku w młynie kulowym,
ekstrakcja tlenku glinu w trakcie procesu Bayera, w którym zmielony boksyt miesza się z wapnem palonym i wodorotlenkiem sodu.


oczywiście nasz asortyment obejmuje
  • Aluminium Chłodnice
  • Aluminium Puszki
  • Aluminium Felgi
Cynk
Cynk (Zn, łac. zincum) – pierwiastek chemiczny, metal przejściowy z grupy cynkowców w układzie okresowym, Cynk na skalę przemysłową otrzymuje się metodą pirometalurgiczną bądź hydrometalurgiczną. Proces pirometalurgiczny polega zazwyczaj na prażeniu spiekającym koncentratów zawierających siarczek cynku, a następnie redukcji otrzymanego w wyniku prażenia tlenku cynku w piecach szybowych specjalnej konstrukcji, wyposażonych w kondensator do szybkiego skraplania powstających par cynku. Dawniej proces ten prowadzono najczęściej w tzw. muflach poziomych. W procesie hydrometalurgicznym koncentrat poddaje się ługowaniu roztworem kwasu siarkowego, otrzymany roztwór siarczanu cynku oczyszcza się, i wydziela się z niego metaliczny cynk drogą elektrolizy. Następnie okresowo zdziera się cynk z katod, przetapia i odlewa w tzw. gąski. Najważniejsze zastosowanie technologiczne cynku to pokrywanie nim blach stalowych (stal ocynkowana), w celu uodpornienia na korozję. Cynk jest też składnikiem wielu stopów, zwłaszcza z miedzią (mosiądz, tombak). Cynk stosowany jest też w ogniwach elektrycznych Daniella i Leclanchégo.



Ołów
ołów jest miękkim metalem barwy niebieskawoszarej. Czysty ołów pokrywa się na powietrzu warstwą wodorotlenku i węglanu. Halogenki (PbCl2, PbBr2, PbI2) oraz siarczan są trudno rozpuszczalne, z tego względu ołów praktycznie nie roztwarza się w rozcieńczonych kwasach siarkowym, chlorowodorowym, bromowodorowym i jodowodorowym.
Ołów znalazł szerokie zastosowanie w przemyśle. Stosowany jest do produkcji:
  • płyt akumulatorowych, baterii
  • kabli, rur
  • amunicji (rdzeni pocisków), śrutu myśliwskiego i do wiatrówek
  • balastu
  • farb – białych i czerwonych
  • szkła ołowiowego "kryształowego"
  • w przemyśle drukarskim do wyrobu stopu czcionek
  • do wykładania komór, wież i wanien przy produkcji kwasu siarkowego
  • stosuje się go jako ekrany zabezpieczające przed promieniowaniem rentgenowskim i promieniowaniem gamma mimo swojej toksyczności, jeszcze pod koniec XX w. mosiądz ołowiowy MO59 był używany do produkcji rur wodociągowych.




Drodzy Państwo skupujemy również karoserię pojazdów nie nadających się do użytku. Jeżeli posiadają Państwo taką karoserię prosimy o kontakt. Nasi specjaliści odpowiedzą na każde pytanie służąc pomocą w dziedzinach, w których prowadzimy działalność.
Grafika i opisy wykorzystane ze strony Wikipedia.pl




2 komentarze:

  1. Sprzedałem tam miedź nie mam zastrzeżeń, ceny konkurencyjne i na miejscu. Paweł z Nasielska

    OdpowiedzUsuń
  2. pytanko mam jaka cena szczotek grafitowych

    OdpowiedzUsuń

W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji, proszę pozostawić w komentarzu swój adres na pewno odpowiem.